Podopieczni Fundacji

Zbiórka finansowa dla Illia Sheikov

Illia Sheikov to chłopiec, którego dzieciństwo zostało brutalnie przerwane przez wojnę w Ukrainie. Wraz ze swoją babcią musiał opuścić rodzinny dom i szukać bezpiecznego schronienia w Polsce. Dziś przebywają w Ośrodku Zakwaterowania Zbiorowego, próbując odnaleźć spokój i namiastkę normalnego życia po doświadczeniach, które na zawsze pozostaną w ich pamięci. Największą tragedią Illii jest strata mamy, która zginęła podczas konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Od tamtej chwili jego najbliższą rodziną i opieką stała się babcia — osoba, która mimo własnego bólu i trudnych przeżyć każdego dnia stara się dać wnukowi poczucie bezpieczeństwa, ciepła i nadziei. Illia podejmuje naukę w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Choć każdego dnia mierzy się z tęsknotą za domem, bliskimi i dawnym życiem, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest cichym, wrażliwym chłopcem, który mimo ogromnych doświadczeń nie stracił dziecięcej potrzeby przyjaźni, nauki i marzeń o spokojnej przyszłości. Historia Illii jest poruszającym świadectwem tego, jak wojna odbiera dzieciom poczucie bezpieczeństwa, ale także jak wielką siłę może dawać ludzka dobroć, wsparcie i otwarte serca ludzi, którzy pomagają budować nowy początek daleko od rodzinnego domu. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe dla Illia. Każda pomoc pozwoli zapewnić chłopcu dalsze kształcenie, pokrycie kosztów najmu mieszkania oraz zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych, takich jak żywność, odzież, środki higieniczne czy materiały szkolne. Dzięki okazanej pomocy Illia będzie miał szansę spokojnie się uczyć, rozwijać i odzyskać choć część utraconego poczucia bezpieczeństwa oraz wiary w lepszą przyszłość.


Można dokonywać wpłat na konto Fundacji z dopiskiem:
Illia Sheikov 311533

 Pani Anna wraz z niepełnosprawną córką Beatą mieszkają w domu jednorodzinnym po zmarłych rodzicach. Rodzina żyje skromnie, utrzymując się z niskiej emerytury Pani Anny i renty Pani Beaty. Obie są osobami schorowanymi, ponoszą wysokie opłaty za prąd, gaz oraz posiadają zobowiązania finansowe, które muszą spłacać na bieżąco. Pani Beata jest osobą niepełnosprawną od urodzenia co uniemożliwia jej samodzielne funkcjonowanie, wymaga pomocy w załatwieniu wielu spraw urzędowych. Pani Anna wraz z córką wykonała dwukrotnie konsultacje w celu naprawy pieca jednakże za każdym razem uzyskiwały odpowiedź negatywną, iż pieca nie da się naprawić i konieczny jest zakup nowego.

Dlatego dziś prosimy Was z całego serca – pomóżmy przywrócić ciepło i bezpieczeństwo do ich domu. Nie chodzi tylko o piec. Chodzi o spokój, zdrowie i godność dwóch kobiet, które całe życie radziły sobie same, a teraz naprawdę potrzebują naszej dłoni.

Zachęcamy do wsparcia podopiecznych  wpłat finansowych na ten cel.